суббота, 30 января 2010 г.

Зустріч громадських організацій у районній раді

Молодіжна політика, екологія, соціальні проблеми - основні напрямки роботи громадських організацій району на 2010 рік.
Обговорення цих та інших питань відбувалось на засіданні Громадської ради при районній раді 26 січня, у якому взяли участь керівники та представники громадських організацій району, зокрема: С. Толох («Суспільна служби України»), Я. Турченяк («Еко-довкілля»), О. Баранкевич («Наші візії»), О. Коцовський («Моє місто»), І. Лозинська (Союз українок), О. Безкоровайна (Жидачівська РО Союзу українок), М. Турченяк («Просвіта», асоціація творчої інтелігенції «Світ культури»), Г. Козяр (організація істориків «Дзвін»), С. Ревуцький («Фонд Виговського»), В. Коцовський («Асоціація підприємців»), І. Процан (МГО «Районний центр суспільної служби молоді»), Г. Дидина (Братство ОУН-УПА), представник Жидачівської РО «Асоціація інвалідів», В. Ревер (Жидачівський РО «За Україну! За Ющенка!») за участю голови районної ради Р. Баліцкого та заступників голови районної ради П. Дубика та М. Марківа.
Представники громадських організацій обговорили перелік питань та програм, які будуть внесені до плану роботи районної ради на поточний рік. І як, запевнив голова районної ради, жодна з програм не буде затверджена без погодження з громадськими організаціями району.
Учасники зустрічі зазначили, що потрібно зосередитись на вирішенні тих питань, які турбують сьогодні жителів району та сприяють розвитку регіону, а не втілювати програми, нав’язані чи «спущені з верху».
Представники громадських організацій накреслили коло першочергових завдань. Йшлося, зокрема, про молодіжну політику, а це цілий спектр проблем: від популяризації здорового способу життя до виховання молоді у національно-патріотичному дусі (розвиток пластунського руху в районі, проведення святкування 100-річчя М. Лебедя, відкриття центру патріотичного виховання). Практично не приділяється належна увага соціально незахищеним верствам населення. Йде мова про людей похилого віку, які пережили лихоліття війн, репресій. Тим паче, що про гідне вшанування учасників українського визвольного руху йдеться в Указі Президента України №946 «Про додаткові заходи щодо визнання українського визвольного руху XX ст.». Говорили й про допомогу в соціалізації дітей із вадами здоров’я.
Під час зустрічі говорили й про збереження та примноження історичної спадщини району, зокрема формування електронної бібліотеки чи створення сайту, де б розміщувались всі відомості з історії населених пунктів району, краєзнавчі дослідження, перелік та опис пам’яток архітектури, визначні події Жидачівщини та інше.
У світі живих не забувати й про міста мертвих. Проблеми благоустрою, впорядкування цвинтарів також обговорювались представниками громадських організацій. Сьогодні на території багатьох місцевих рад кладовища у жалюгідному стані, занедбані. А це ціла історія нашого краю, адже кладовища - місця останнього спочинку багатьох людей, які свого часу, доклались до розвитку нашого краю: це священики, педагоги, лікарі, громадські діячі.
Цього року продовжуватиметься також ініційований районною радою екологічний конкурс та триватиме програма боротьби з поширенням інфекційних хвороб (туберкульозу, СНІДу) в районі.

Щоб ці наміри не залишились лише на словах та паперах, кожна з громадських організацій має займатись конкретно обраними питаннями – такого висновку дійшли учасники зустрічі.
Про те, як просувається справа із збором коштів на виготовлення стели, що відтворюватиме фрагмент перемоги військ І. Виговського під Конотопом, розповів представник Фонду Виговського С. Ревуцький. Він, зокрема, повідомив, що в районі вдалося зібрати більш як 13 тис грн, 20 тис грн виділено районною радою. Стела вже відлита в бетоні. Залишилось закупити дорогий матеріал – мідь та приступати до останнього найскладнішого етапу виготовлення – виколотки. Звичайно, на це потрібні кошти. Та автори пам’ятного знака й ініціатори його встановлення не втрачають надії, що кошти вдасться зібрати й у квітні (до 300-ліття з дня прийняття Конституції П. Орлика) стела таки буде встановлена на фасад музею І. Виговського в с. Руді.
частково за матеріалами часопису "Новий час"

Оксана ФРАНКІВ.

Комментариев нет:

Отправить комментарий