понедельник, 15 июня 2009 г.

Європейський квартал твоїх можливостей


Як писав Дені Ружмон у своєму «Відкритому листі до європейців «:Будувати європейську основу перш, ніж будувати Європу – це стверджувати, що йдеться не про те, щоб виховати наших дітей європейцями, через відповідний стиль того ж виховання.
Європейський голуб знає, що для лету потребує деякого опору повітря і не приймає незмінних програм. Він повинен щоразу вибирати, опиратися течіям, йти на ризик. Правду кажучи, його підготували тільки до «літання власними крилами».
Ось так коротко можна охарактеризувати передумови проведення молодіжної акції з нагоди Дня Європи «Європейський квартал твоїх можливостей», що була організована жіночою благодійною організацією «Наші візії»(м.Жидачів) та Калуською філією Союзу українок (м.Калуш) та профінансована громадською організацією «Європейський діалог»(м.Львів) у рамках програми «Чемпіони європейської освіти».
Головним завданням акції було продемонструвати варіанти альтернативного та змістовного молодіжного відпочинку і самим організувати за п’ять годин заключну європейську вечірку. Але давайте все по порядку.
… 6 червня, субота, центр творчості для дітей та молоді, погода погрожує зіпсувати настрій дощем та холодним вітром. Та хіба щось може помішати зустрічі двох потужних команд – молоді Калуша і Жидачева. І ось, нарешті, довгоочікуваний час «І». Приїхали…І закипіла робота у творчих майстернях. Свої знання в питаннях утворення Євросоюзу та його інституцій можна було проявити у роботі «Кварталу інтелектуальних ігор». Перше місце у грі «Що?Де?Коли?» отримала команда ЗОШ 1-111 ступ. №2 м.Жидачева, з невеличким відривом на другому місці команда гімназії ім..О.Партицького, а відповідно «бронза» - у команди м.Калуша. Славно попрацювали над образами героїв європейських казок та вистав представники майстерні «Street art”, побачити це дійство можна було підчас дефіле артистів жидачівським парком. Елементам експериментального та соціального театру можна було навчитись під час роботи майстерні “ Street theatre” . Що таке вулична музика, що найчастіше співає молодь на спільних зустрічах, скласти власні пісні – все це любителі різних музичних стилів змогли під час роботи майстерні “Street music”. Цікавою була робота майстерні “Street dance”. Ми змогли познайомитись з різними молодіжними танцювальними субкультурами , навчитись деяких елементів вуличних танців тощо. Після тривалої роботи двері гостинно нам відкрив “ Street lunch”, де можна було смачно перекусити. І на завершення дня глядачі змогли побачити заключну європейську вечірку, організовану майстернею “Street action”.
Ми щиро дякуємо людям, які допомогли нам організувати такий чудовий захід: жіночій благодійній організації «Наші візії» м.Жидачів ( керівник Олександра Баранкевич), Калуській філії Союзу українок ( Уляна Паньо та Люба Липовська), центру творчості для дітей та молоді ( Оксана Полівчак. Оксана Візняк, Орися Вдовичин, Михайло Романів, Ліля Устрицька), молодіжному театру «Любарт» м.Калуша, Тетяні Чаборик, зберігачу основних фондів арт-галереї м.Калуша та усім, хто долучився і був з нами цього дня.
Швидко проминув час і нам зовсім не хотілось прощатись з нашими новими друзями з Калуша. Сподіваємось, що таких заходів для нашої молоді буде побільше!!!
Вероніка Герасименко

Комментариев нет:

Отправить комментарий