суббота, 31 декабря 2011 г.

З Новим 2012 роком!

Шановні наші друзі та партнери,
Ми дуже раді привітати Вас.
Полиште справи всі і на столі папери,
Бо наближаються Різдво і Новий Рік до нас.
Залиште в стороні Ви кризу,

Та курсом сильно так не переймайтесь,
Не думайте, що гривня йде до низу,
Та паніці не дуже піддавайтесь.
А будьте Ви до свят готові,

В цей радісний та новорічний час,
Хай Вам щастить! Будьте здорові!
Вітаємо з Новим Роком Вас!

воскресенье, 25 декабря 2011 г.

Ідея місцевого економічного розвитку має бути зрозуміла усій громаді Жидачева

за одним столом представники кластеру
Важливі проблеми неможливо вирішувати на
тому ж старому рівні,який у нас був у той час,
коли ми їх створили.
Альберт Ейнштейн
 Нагадаємо нашим читачам , що місто Жидачів спільно з містами Миколаєвом та Новим Роздолом, відповідно до підписаного міським головою Володимиром Левком 23 грудня 2010 року Меморандуму про співпрацю є містом-учасником проекту «Місцевий економічний розвиток міст України», який впроваджується Федерацією канадських муніципалітетів за фінансової підтримки Канадського агентства з міжнародного розвитку.
 У рамках  цього проекту  21-22 грудня ц.р. пройшов ще один навчальний семінар на тему "Розробка проектів з місцевого економічного розвитку," у якому взяли участь представники нашого міста, а саме - заступник міського голови м.Жидачева Ярослав Гаврильчук,депутат Жидачівської міської ради, виконавчий директор ГО"Наші візії" Оксана Полівчак,начальник відділу роботи з територіями, політичними партіями та громадськими організаціями Жидачівської районної ради Віра Янклевич,член ГО"Еко-довкілля" Тарас Турченяк.
  Серед основних тем семінару були "Вибір ідей для проектів економічного розвитку у громадах" та огляд можливостей залучення міжнародної технічної допомоги, огляд процедури підготовки проектів тощо.
   Представники Жидачева мали змогу попрацювати спільно зі своїми колегами з Миколаєва та Нового Роздолу над розробленням спільної проектної заявки від кластеру, якому ми дали робочу назву "Львівське Прикарпаття".Усі погодились, що найбільш важливим для наших трьох міст є  розробка стратегії для залучення інвестицій та її реалізація на постійній основі. 
   5 січня на 9 год у приміщення сесійної зали Жидачівської ради запрошено депутатів та представників громади для першого громадського обговорення Стратегічного плану економічного розвитку Жидачева.
  Чи буде наше місто "молодим, родинним та коханим" , чи створимо ми на найближчу перспективу робочі місця для молодих, місця для змістовного дозвілля та ін,- усе це залежить тільки від нас.
Оксана Полівчак

понедельник, 17 октября 2011 г.

Адвокація у справі дотримання права на освіту

    Оксана Полівчак,виконавчий директор ЖБО "Наші візії". директор ЦТДМ м.Жидачів взяла участь у семінарі "Дотримання права на освіту:планування дій", що проводився Регіональним благодійним фондом "Резонанс"м.Львів.Перша зустріч із планування заходів, спрямованих на захист права на освіту, В результаті було розроблено 5 планів, реалізація яких дозволить покращити ситуацію у сфері самоосвіти вчителів, вибору підручників, усунення соціальних виключень, можливості вибору гуртків учнями школи та участі батьків у прийнятті рішень у школі.
  Долучайтесь до  нашої кампанієї з  адвокації щодо покращення ситуації самоосвіти вчителів .

вторник, 27 сентября 2011 г.

Анімація громадської діяльності.част.2

 Виконавчий директор ЖБО "Наші візії" Оксана Полівчак взяла участь у другій частині тренінгу "Анімація громадської діяльності".Навчання , що здійснювалося Інститутом соціокультурного менеджменту в рамках проекту “Підтримка процесу розвитку осередків громадської активності на базі закладів культури” за підтримки Антикризової гуманітарної програми Міжнародного фонду “Відродження” стало логічним продовженням першої частини тренінгу, на якому поняття анімації розглядалося не в звичному для всіх розумінні. Аніматор у громаді – людина, яка живе на території громади, має бажання, знання,особистий практичний досвід у питаннях розвитку громади. Основне призначення цієї людини - створювати для членів громади сприятливі умови в просуванні їх ініціатив.
Під час тренінгу було розглянуто таку важливу тему як соціальні технології. Особливу увагу було приділено також комунікативним навичкам, які є найдзвичайно важливими для діяльності громадських аніматорів.
У тренінгу взяв участь 21 представник із 14 областей України  (АР Крим, Вінницька, Дніпропетровська, Донецька, Івано-Франківська, Кіровоградська, Київська, Львівська, Миколаївська, Сумська, Харківська, Херсонська, Черкаська, Чернігівська).
інформацію взято з 
http://www.lac.org.ua/poklykannya-animator/

суббота, 20 августа 2011 г.

Участь у тренінгу "Анімація громадської діяльності"

    Виконавчий директор ЖБО "Наші візії" Оксана Полівчак взяла участь у тренінгу "Анімація громадської діяльності"( Ірпінь) в рамках проекту Інституту соціокультурного менеджменту "Підтримка процесу розвитку осередків громадської активності на базі закладів культури" за підтримки Антикризової гуманітарної програми Міжнародного фонду "Відродження"





 Під час цього тренінгу було розглянуто питання: що таке філософія аніматорства, комунікативна компетентність - як професійна властивість особистості аніматора, роль соціальних технологій в анімаційній діяльності, вивчення потреб громади та її внутрішніх ресурсів як початковий етап аніматорської діяльності, проект як інструмент соціальних змін в місцевій громаді тощо.




.....

четверг, 5 мая 2011 г.

Запрошуємо на методичний фестиваль 12 травня ц.р.

  у рамках нашого проекту "Європейська освіта6 ідеї для життя" ми запрошуємо педагогів та молодіжних працівників Жидачівського району для участі у методичному фестивалі, що відбудеться 12 травня ц.р. у приміщенні центру творчості для дітей та молоді. У програмі:
- виступ доцента кафедри освітньої політики Львівського інституту післядипломної педагогічної освіти п.Мирослави Товкало про розуміння "поняття якість освіти"
-виступ завідувача районним методичним кабінетом Жидачівської РДА п.Ігоря Михайленка про стан якості освіти у Жидачівському районі
- дискусійне обговорення за методиками "Квітка лотоса" та "Капелюхи Едварда де Боно"
- презентація авторських методик педагогів району

четверг, 21 апреля 2011 г.

Зі світлим святом Христового Воскресіння!

І квіти, і сонце, і небо ласкаве Ісуса вітають! І ми його славим! За те, що щасливі, за те, що здорові, за ясний Великдень в родинному колі! ХРИСТОС ВОСКРЕС!

среда, 13 апреля 2011 г.

Активна позиція молоді через інноваційні методи позакласної роботи

 Представник нашої організації Оксана Полівчак  взяла участь у семінарі  "Формування активної громадянської позиції молоді через інноваційні методи позакласної роботи", що був організований благодійною організацією "Центр освітніх ініціатив" 27-31 березня ц.р.за підтримки МФ "Відродження".
  Цільовою аудиторією проекту є новостворені молодіжні громадські організації та організації, які працюють у сфері молоді та освіти.
 Програма семінару включала такі теми: "Навчання як соціальний феномен," "Неформальне навчання і формування ключових компетенцій",презентації кращих практик активізації молоді та співпраці між організаціями тощо.
   Уляна Паньо( Калуська фалія Союзу Українок) та Оксана Полівчак ("Наші візії") представили  "Спільну проектну діяльність молоді Калуша і Жидачева через навчання у міжнародних проектах"", а також , використавши методику "Капелюхи де Боно", розглянули молодіжні обміни з різних точок зору: оптимізму, песимізму, надії. емоцій та ін.
   Наступно дня присутні мали змогу дізнатись про мтеоди неформального навчання, функції та ролі організаторів, принципи та цінності в роботі. Працювало три майданчики на теми: "Залучення молоді до святкування Дня Європи", "Активізація через мистецтво2" "Локальний волонтаріат".
П'ять днів семінару тривало обговорення інноваційних методів, активізації та залучення молоді в позакласній роботі. З'явились у педагогів та представників громадських організацій плани на майбутнє та реалізацію спільних проектів, а також надія. що таких цікавих речей буде більше.











среда, 9 марта 2011 г.

Робота над проектом триває

                                                     Триває робота над проектом "Європейська освіта:ідеї для життя". 
   Обговорити стандарти якості надання освітніх послуг ми попробували з жидачівськими школярами  під час тренігового заняття  у рамках проекту "Європейська освіта: ідеї для життя", що фінансово підтриманий Міжнародним Фондом "Відродження" та реалізовується жіночою благодійною організацією "Наші візії", центром творчості для дітей та молоді м.Жидачева та Калуською філією Союзу Українок. 
  Чому цей проект є цікавим для молоді? А давайте помріємо разом.   Якщо країна має якісну освіту («висока якість освіти»), то освітня система продукує якісних фахівців: якісні лікарі роблять всіх здоровими, якісні екологи забезпечують здорове довкілля, якісні інженери забезпечують якісну продукцію підприємств, якісні економісти…якісні політики…. Стоп, помріяли.
  Також діти користуючись цікавою методикою "Квітка лотоса" визначили основні атрибути того, що дає якісна освіта. Це і рух вперед, професійний ріст та кар'єра, прогнозоване майбутнє та можливість мати єдиний для усіх держав диплом, користуватись єдиними студентськими пільгами , незважаючи на країну народження та ін.
  Але це ще не все. Уже на початку квітня наше місто відвідають дитячі делегації з м.Резекне(Латвія) , з Молодіжного відкритого центру "Jacis" та з Таммікутської гімназії з м.Кохтла-Ярве (Естонія). У рамках цього навчального візиту ми ознайомимось із системами формальної та неформальної освіти у цих державах ЄС, проведемо методичний фестиваль для дітей та педагогів, де можна буде ознайомитись із цікавими освітніми методиками., подискутувати та обговорити питання якості надання освітніх послуг у нас, визначити кроки на майбутнє, скористатись позитивним досвідом, знайти нові підходи до навчання тощо.
 Керівник проекту, директор центру творчості для дітей та молоді, виконавчий директор ЖБО "Наші візії"  Оксана Полівчак зазначила, що " даний проект дає можливість переосмислити і педагогам, і дітям власні погляди на якість освіти. Адже знання, освіта є великим ресурсом людини.І навчання стає категорією, яка супроводжує людину протягом життя.".
Ви також можете долучитись до проекту "Європейська освіта: ідеї для життя" і взяти участь у методичному фестивалі,що буде проходити у травні 2011 року, де жидачівські педагоги зможуть показати власні освітні методики, фахові навички та уміння та ін.
  

пятница, 11 февраля 2011 г.

Нарада за участю громадських організацій міста

9 лютого 2011 року у приміщенні міської ради відбулася розширена зустріч міського голови В.С.Левка з керівниками та представниками громадських організацій й політичних партій м.Жидачева з приводу всесторонньої  та плідної співпраці щодо  вирішення актуальних, наболілих питань громади міста. Серед присутніх – Р.Симоні – Жидачівська міська організація «Партії регіонів», ГО «Боксерський клуб «Дністро», В.Трембецький – Жидачівська міська організація ВО «Батьківщина», М.Мацук - районна асоціація інвалідів, А.Задорожний – районний клуб спортивно-поштового голубівництва «Фаворит», Г.Дидина - районний провід ОУН-УПА, Р.Вавринюк – Жидачівське районне відділення Всеукраїнського об’єднання ветеранів, В.Котляров – районна організація ветеранів України, О.Полівчак – ЖБО «Наші візії» і МГО «Вектор», Б.Бойчук – ГО «Міст приязні», М.Терлецький – ГО спортивно-оздоровчий клуб «Пульс», О.Безкоровайна – районна організація «Союзу Українок», С.Толох – Жидачівський районний центр Суспільної служби України.
У своєму вступному слові міський голова наголосив перед присутніми, що основними напрямками діяльності міської ради на період 2010-2015 рр. залишаються ті ж питання та завдання, які були викладені ним у передвиборчій програмі, з якою він йшов до виборців, і які є, передусім, пріоритетними для нашого міста.
Перш за все, наголосив В.Левко, це приведення в належний стан доріг, тротуарів, прибудинкових територій. У бюджет міської ради на 2011 рік на ремонт доріг міста закладено близько 400 тис.грн. (це більше, ніж минулого 2010 року). З приходом весни в залежності від погодних умов належним чином розпочнуться ремонтні роботи щодо відновлення, а на деяких ділянках – часткової заміни дорожнього полотна – асфальтного покриття міста.
Значна увага приділятиметься і санітарній очистці міста, а також покращення його благоустрою. Перші кроки щодо вирішення даного питання уже зроблено. Відбулась реорганізація комунального господарства міста шляхом приєднання МКП "Жидачівського управління будинками" до  МКП "МВУКГ", створивши одну структурну організацію, перелік видів діяльності якої на даний час розширився. Зокрема, введена посада ландшафтного дизайнера, у функції якого входитиме і озеленення міста, і створено перелік платних послуг по ремонту і обслуговуванню житлового фонду міста.
Вирішується питання і щодо створення ринку продажу молочних продуктів, овочів та фруктів. Відповідними службами міста приводиться аналітична робота щодо обладнання місця для здійснення торгівлі вищезазначеною групою продукції.
Розглядається питання щодо відкриття  у м.Жидачеві міської комунальної аптеки, в якій реалізовуватимуться медикаменти населенню по регулярних державних цінах.
Проводитимуться комунальним підприємством і каналізаційні роботи по двох житлових масивах – «Гора» і «За переїздом», - запуск насосно-каналізаційної  системи, а також переведення трьох будинків по вул..Шашкевича, вул..Фабричній на автономне опалення.
Особлива, безпосередня увага приділятиметься зверненню мешканців міста та позитивному їх вирішенню ( в апарат міської ради введено посаду спеціаліста з питань соціального захисту населення та їх законних інтересів).
Керівниками та представниками громадських організацій та політичних партій спільно з міським головою В.Левком на зустрічі проаналізувалися питання та внеслись пропозиції  щодо: перспектив діяльності Жидачівського паперового комбінату, взаємовідношень з містами сусідньої держави – Польщі, організації мешканцями міста, об’єднань співвласників будинків (ОСБ), несанкціонованих автобусних зупинок, доцільності встановлення власниками торгових точок інформаційних вивісок, що містять перелік товарів, котрі реалізуються, благоустрою вокзалу – оскільки це обличчя нашого міста, наведенню порядку із землею державних установ, а саме реєстрації державних актів та розроблення проектної технічної документації на використання ними земельних ділянок.
Особлива увага присутніми приділялася питанню огорожі кладовища. В.Левко зазначив, що для швидкого та позитивного вирішення питання огорожі, необхідно залучити і громадськість міста та повторно організувати зустріч представників громадськості та священнослужителів.
Міський голова зазначив, що разом з громадою міста, в інтересах місцевого населення, міська влада здійснюватиме регулювання й управління суттєвою частиною суспільних справ, адже базовою основою місцевого самоврядування є формування такого ставлення до кожного мешканця, яке здійснюватиме максимально повне задоволення потреб громадянина.
Звичайно ж, нам необхідно залучати молодь до громадської діяльності, виховуючи тим самим в них відповідальність за своє рідне місто, в якому вони народилися, в якому живуть їхні батьки та родичі, а в майбутньому – житимуть діти – наше майбутнє.
Оксана БЕРІЗКО
інформація взята із сайту http://www.zhydachiv.lviv.ua

понедельник, 10 января 2011 г.

Стартує новий проект "Європейська освіта:ідеї для життя"

      Жіноча благодійна організація "Наші візії", центр творчості для дітей та молоді м.Жидачева  у партнерстві з Калуською філією Союзу українок, Молодіжним відкритим центром "Yacis"(м.Резекне, Латвія), гімназією м.Кохтла-Ярве (Естонія) розпочинають спільний проект "Європейська освіта:ідеї для життя", що підтриманий Міжнародним фондом "Відродження" і буде тривати до 25 червня 2011 року.
    Проект  передбачає надання знань про стандарти якості життя у сфері освіти у країнах Європейського Союзу через проведення тренінгових занять для школярів Жидачівського району Львівської області та м.Калуша Івано-Франківської області, демонстрація неформальних освітніх методик, проведення дискусій та досліджень на тему: «Якість надання освітніх послуг на місцевому рівні» серед вчителів-опікунів місцевих євро клубів через організацію двох методичних фестивалів з презентацією власних методик, знайомство з досвідом зарубіжних партнерів тощо.
   І ,найголовніше, проект буде цікавим для шкільної молоді Жидачева тим, що дасть можливість зустрітись з своїми ровесниками з Латвії та Естонії, м.Калуша Івано-Франківської області та обговорити, що дає європейська освіта молодій людині, що можна використати і у нас тощо.