понедельник, 27 декабря 2010 г.

З Новим роком та Різдвом Христовим!

ШАНОВНІ ДРУЗІ !
Прийміть найщиріші вітання з нагоди наступаючого Нового року та Різдва Христового!
Нехай з Різдвяними колядками увійдуть у Вашу домівку добро та радість, достаток та світлі почуття.
Нехай здійсняться всі Ваші мрії та сподівання, а Різдвяна зірка порадує Вас теплом, святковим настроєм, новими ідеями, цікавими проектами , вірними друзями та міцним здоров"ям!

Навчальний семінар для волонтерів Жидачева

"Волонтер - це громадянин, який вільно, а не для відображення своїх начебто моральних обов'язків, керується ідеєю суспільної та приватної солідарності. Одного разу показавши свої громадянські та власні обов'язки, волонтер надалі є у вільному розпорядженні суспільства, сприяє розв'язанню місцевих проблем, надаючи пріоритет відвідуванню бідних, терплячих нестатки та знедолених."
Нуово Дізіонаріо, соціолог,Італія
     Нещодавно у приміщенні центру творчості для дітей та молоді відбувся навчальний семінар з інновацій для волонтерів проекту  Жидачівського осередку  Суспільної Служби України "Активізація у літньому віці розбудовує нову життєву програму"  (грант фонду" EVZ-Пам'ять .Відповідальність.Майбутнє"). Із загальної Декларації волонтерів, прийнятою на ХІ Конгресі Міжнародної Асоціації волонтерів (Париж, 14 вересня 1990 р.)  дізнаємось , що
Волонтерство – це:
* добровільний вибір, що визначається особистими поглядами та позицією;
* активна участь громадянина у житті суспільства;
* самореалізація в суспільній діяльності в рамках різноманітних асоціацій, доброчинних організацій та громадських об’єднань;
* сприяння покращенню якості та рівня життя, особистому розвитку та поглибленому почуттю солідарності;
* сприяння реалізації основних людських потреб заради справедливості та миру в суспільстві
 Учасники семінару методом "Мозкового штурму" обговорили питання пасивності молоді у залученні до волонтерської діяльності у Жидачеві. Серед основних чинників було названо : відсутність належного виховання, загруженість навчального процесу , а звідси і відсутність вільного часу для громадської роботи, відсутність визнання волонтерства у нашому місті, ідея щодо волонтрества не популяризується у місті(крім окремих проектів), соціальне становище молоді та ін. Далі розмова на тему "Чому у Жидачеві так мало вонтерів?" продовжилась у форматі "Дебатів у колі". Серед тез ,що виносились для дискусії були:  "Я вважаю, що молодь в Жидачеві пасивна»:, «Вся молодь пасивна в громадському житті»: «В Жидачеві мало волонтерів, бо їм не платять гроші",«У Жидачеві волонтери неактивні, бо бояться щось змінити і бояться подати якусь думку, щоб їх не розкритикували», «У Жидачеві мало волонтерів, тому що впливає загальна ситуація – тепер молодь думає за себе і за власне оточення, а не про інших»:. Для обговорення питання "Як залучити більше молоді до волонтерства?" було використано методику фасилітації групи "Policy slam". Серед пріоритетних напрямків волонтерської діяльності у Жидачеві було названо співпрацю з місцевою владою.
   Першим кроком для налагодження співпраці молодь вважає особисту зустріч з міським головю м.Жидачева п.Володимиром Левком, де б обговорити питання популяризації волонтерства, можливостей для зустрічей волонтерів, проведення різноманітних масових заходів тощо. 
   Семінар мав навчальний характер із застосуванням різних інструментів фасилітації, сучасних освітніх методик та ін. і сподіваємось став корисним для молодих волонтерів. Це ,особилво актуально , тому що 2011 рік оголошено Європейським роком волонтерства.


 

воскресенье, 12 декабря 2010 г.

5 грудня - Міжнародний день волонтера

Із притчі про Ісуса Христа про доброго самарянина знаємо, що той той побитому на дорозі і рани обмив та перев"язав, і вином напоїв, і на своїй худобині доправив до заїзду, сам йдучи пішки,та доглядав його там ще день.Цей приклад дієвої доброти є філософією безкорисливої допомоги людині людиною.З часом таких людей, що безкорисно працюють для допомоги потребуючим у різних життєвих ситуаціях, назвали волонтерами.
  В останні десятиліття у нашому місті різні громадські організації та окремі державні структури залучають до реалізації своїх програм чи проектів здебільшого учнівську молодь. Певний досвід волонтерства набули ГО "Еко-Довкілля", "Наші візії", Суспільна служба України , а також центр творчості для дітей та молоді й ін.Так, уже більше року 27 учнів обох шкіл та гімназії ведуть дозвільно-компаньйонську роботу за проектом нашої організації "Активізація у літньому віці розбудовує нову життєву програму"( цьому сприяє грант фонду" EVZ-Пам'ять .Відповідальність.Майбутнє".
Тож від Жидачівського осередку Суспільної Служби України та організацій-партнерів у проекті вітаємо уже чинних волонтерів і тих,хто має наміри стати у ряди цього року,з Міжнародним днем волонтера.Реалізовуйте себе на потрібних суспільству добрих вчинках, і вам воздасться.
Степан Толох
уривок з газетного матеріалу "Волонтер як творець добра тим, хто його потребує".Газета "Новий час" (№50, від 10 грудня 2010року)

понедельник, 15 ноября 2010 г.

"Водограй" зустрічав друзів!

Наймолодша учасниця свята Юліанна Балицька

У звуках музики п"янких та ніжних
У кольорових барвах чарівних мелодій
Нас знову й знову зачарує пісня
І поведе у світ замріянихї гармоній
Нехай вона буде бадьора і чиста
І духом своїм лине аж за небокрай
Щоби у кожнім серці радісно й врочисто
звучав наш невмирущий "Водограй"

Ансамбль "Росинка" ЗОШ №2


пятница, 12 ноября 2010 г.

Нашу організацію представлятимуть два депутати

Двоє представників ЖБГО"Наші візії" , а саме голова Правління  Олександра Баранкевич та виконавчий директор Оксана Полівчак стали депутатами міської ради. Територіальна виборча комісія довірила прочитати присягу депутата Олександрі Баранкевич на першій урочистій сесії.
Отже, відповідальність за громаду міста тепер збільшена вдвоє.

среда, 10 ноября 2010 г.

Запрошує фестиваль дитячої творчості "Водограй"

 14 листопада ц.р. у Жидачеві вже вдруге гостинно зустрічатиме Гала-концертом фестиваль дитячої творчості "Водограй". Організатори фестивалю - жіноча благодійна організація "Наші візії", молодіжна громадська організація "Вектор" та служба у справах дітей Жидачівської РДА при підтримці партнерів - центру творчості для дітей та молоді.
 Приходьте на свято музики, пісні , танцю та сюрпризів!

понедельник, 11 октября 2010 г.

"Наші візії" долучились до Дня дій на захист клімату

Голова організації "Наші візії" Олександра Баранкевич -
активна учасниця акції
Цього року 10 жовтня по всьому світу відбулось Global Work Party - глобальне святкування всесвітнього Дня дій на захист клімату - найбільшої в історії практичної екологічної акції. У цей день люди садили дерева, будували велопарковки, здавали на переробку макулатуру.
Наша громадська організація  також долучилась до цього свята 8 жовтня через участь в акції посадження нового парку в районі гори Базиївка біля стадіону "Авангард". Ця акція була ініційована громадською організацією "Еко-довкілля" спільно з Жидачівською міською радою у рамках проекту ,підтриманого програмою "Об’єднуємося заради реформ (UNITER)", що виконується в межах спільної ініціативи Pact Inc., Міжнародного фонду "Відродження" та Фонду Східна Європа

четверг, 7 октября 2010 г.

Комітет виборців України розпочав комплексний проект «Право на вибір 2010!»

Комітет виборців України оголосив про початок національної кампанії довготермінового спостереження за процесом місцевих виборів 2010 року, який проводиться за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Моніторинг охопить 20 областей України.
КВУ проведе довготермінове спостереження у 20-ти областях, та більш детальне середньо та короткотермінове спостереження у 8-ми з них. Метою комплексної інформаційно-просвітницької кампанії «Право на вибір 2010», є, в першу чергу, моніторинг виборчого процесу, інформування широкого загалу української та міжнародної громадськості щодо перебігу місцевих передвиборчих кампаній та загальноукраїнських наслідків місцевих виборів 2010.
КВУ також планує в ході проекту сприяти належній обізнаності громадян щодо їхніх виборчих прав, допомогти зорієнтуватися і зробити усвідомлений обґрунтований вибір. Вже розпочала свою роботу «гаряча лінія» для виборців та кандидатів. Надані консультації допоможуть захистити виборчі права громадян, як виборців так і кандидатів.
КВУ закликає громадян звертатися для отримання консультацій за телефонами «гарячої лінії» (044) 425-23-01, (044) 425-37-20.

Детальну інформацію можна отримати за телефоном: (044)425-21-66

Метою комплексної інформаційно-просвітницької кампанії «Право на вибір 2010», що здійснюється ВГО КВУ за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», є в першу чергу моніторинг виборчого процесу, інформування широкого загалу української та міжнародної громадськості щодо перебігу місцевих передвиборчих кампанії та загальноукраїнських наслідків місцевих виборів 2010

среда, 15 сентября 2010 г.

Запрошуємо на "відритий простір" 21 вересня ц.р. у Жидачеві!

Одним із оригінальних методів вивчення громадської думки щодо будь-яких питань нашого суспільного життя є розроблений американсько- німецькими соціологами креативний інструмент «Відкритий простір». В основі цього методу лежить наша здатність самоорганізовуватися.На цей захід збираються люди, яких хвилюють певні питання і які вони хочуть обговорити з другими людьми. Технологія методу освоєна уже в багатьох містах України і світу ( у понад 80 країнах).
Наше місто також має досвід у проведенні такого заходу (2004 рік-2009 роки). Його особливість полягає в тому, що у ньому може брати участь будь-хто із жителів міста, у т.ч. і представники місцевої влади, різних організацій,навчальних закладів, установ, усі,кому не байдужі різні аспекти життя у нашому місті.
Фасилітаром багатьох зустрічей за методикою "Open space" часто виступає Оксана Полівчак, директор ЦТДМ м.Жидачева та виконавчий директор ЖБГО "Наші візії".
21 вересня , о 16 год , у приміщенні міського будинку культури "Папірник" такий захід проводитиметься у рамках проекту "Турботи про літніх осіб ", що підтримується фондом "ЕVZ– пам'ять, відповідальність, майбутнє - місце зустрічі – діалог". Тож основною темою стане з”ясування обставин теперішнього життя осіб, що зазнали репресій від тоталітарних режимів у минулому столітті.
Найголовніше завдання цієї зустрічі є протокольно запропонувати своє бачення таких заходів, які з огляду чинного законодавства України, традицій нашого краю,віковічної поваги до старшого покоління, Християнської моралі і в межах реальних можливостей, які бодай дещо поліпшили би якість життя таких осіб, що найбільше потребують нашої спільної уваги.
Проект реалізується Жидачівським осередком Суспільної Служби України при підтримці місцевих партнерів.

Оргкомітет проекту сподівається на активну участь мешканців Жидачева та представників місцевої влади у "відкритому просторі" - " Турбота про літніх людей".

среда, 8 сентября 2010 г.

Налагодження взаємної позитивної зацікавленості між громадою та молодіжними субкультурами

на таку тему було проведено конференцію за методикою "відритого простору" у м.Калуші, 27 серпня ц.р. у рамках проекту Калуської філії Союзу українок "Діалоги" за фінансової підтримки Програми "Матра".На обговорення громади, представників влади, освіти та молодіжних субкультур було винесено такі проблеми: "Низька поінформованість громади про субкультури", "Можливості розвитку молодіжних культур","Міжсубкультурні відносини","Проблеми внутрішньої комунікації в громаді" та ін. Фасилітатором заходу виступила Оксана Полівчак, виконавчий директор ЖБГО "Наші візії".
Більш детальний звіт про "Open space" та виступи представників молодіжних субкультур Калуша читайте у місцевій пресі.

пятница, 3 сентября 2010 г.

Всеукраїнський конкурс мультимедійних проектів «Моя родина у ХХ столітті»

Всеукраїнський конкурс мультимедійних проектів «Моя родина у ХХ столітті»

Про історію України ХХ століття багато сперечаються, написана величезна кількість наукових монографій, статей, дисертацій. Подіям та особам надають різні, інколи прямо протилежні оцінки. Але при цьому практично не чути голосу свідків цієї історії – наших батьків, дідів і бабусь.

Майже ніхто не співставляє історичні події, що відбувалися у нашій країні із подіями у власній родині. А це є не менш цікаво і повчально.

З метою створення та накопичення мультимедійних проектів про історії українських родин, в контексті історичних подій ХХ ст. в Україні, Інститут національної пам’яті проводить Всеукраїнський конкурс мультимедійних проектів, присвячений 19-й річниці проголошення Незалежності України.

Тема конкурсу - «Моя родина у ХХ столітті». Учасникам конкурсу надається можливість висловити свій погляд на історію України ХХ століття через власну родинну історію.

До участі запрошуються учні старших класів, учителі, батьки, молодіжні громадські організації та творчі спілки.

Суть конкурсу: учасники виготовляють мультимедійні проекти на запропоновану тематику та надсилають їх на адресу оргкомітету; журі переглядає та оцінює проекти; проекти-переможці презентуються та розповсюджуються серед органів влади, освітніх установ, громадських організацій для використання у роботі, а також у мережі Інтернет.

Учасники-переможці відзначаються та беруть участь у презентації своїх робіт.

Вимоги до проектів:

Мультимедійні проекти можуть бути виконані у програмах Movie Maker, Microsoft Power Point або інших, придатних для перегляду на комп’ютері зі стандартним програмним забезпеченням. Мультимедійними проектами також можуть бути аматорські документальні та постановочні (ігрові) фільми. Тривалість фільму не повинна перевищувати 10 хвилин, відео- чи аудіоролика, слайд-шоу, флеш-ролика – 4 хвилин.

На першій сторінці/кадрі має бути чітко вказано авторів конкурсної роботи, на другій – назва.

До роботи слід долучити окремим файлом прізвище, ім'я та по батькові автора (авторів), домашню адресу, місце роботи або навчання, контактні телефони та електронні адреси.

Участь в акції означає згоду на використання Українським інститутом національної пам'яті надісланих матеріалів у будь-якій формі без жодних додаткових умов.

Календарний план конкурсу:

1 серпня – оголошення конкурсу;

10 жовтня – завершення прийому проектів;

1 грудня – оголошення результатів конкурсу та презентація проектів-переможців.

Контакти:

Конкурсні роботи на СD/DVD-дисках слід надсилати на адресу простим листом: Український інститут національної пам'яті, вул. Липська, 16, м. Київ, 01021 (на конверті поставити позначку "Конкурс").

Координатор: Скальський Віталій Валерійович, (044) 281-08-91, svv@memory.gov.ua

суббота, 19 июня 2010 г.

Новий конкурс для молоді

Сьогодні розпочався всеукраїнський конкурс аматорських відео- та мультимедіа робіт «ЦІЛІ РОЗВИТКУ ТИСЯЧОЛІТТЯ: Наші виклики. Наша відповідальність!», спрямований на покращення поінформованості молоді щодо Цілей розвитку тисячоліття для України.
У 2000 році під час проведення Всесвітнього саміту тисячоліття лідери 192 країн, у тому числі й України, визначили Цілі розвитку тисячоліття та пообіцяли виконати їх до 2015 року. Глобальні Цілі були адаптовані для України з урахуванням особливостей національного розвитку країни, вони включають подолання бідності (Ціль 1); забезпечення якісної освіти впродовж життя (Ціль 2); забезпечення сталого розвитку довкілля (Ціль 3); поліпшення здоров’я матерів та зменшення дитячої смертності (Ціль 4); обмеження поширення ВІЛ-інфекції/СНІДу та туберкульозу, а також започаткування тенденції до скорочення їхніх масштабів (Ціль 5); забезпечення гендерної рівності та розширення прав жінок. (Ціль 6).
Щоби привернути увагу молоді до вирішення соціальних, економічних, та екологічних проблем країни, на боротьбу з якими спрямовано національні Цілі розвитку тисячоліття, Представництво ООН проводить конкурс відео- та мультимедіа робіт, при створенні яких молодь зможе ознайомитись з Цілями та висловити свою думку щодо їх досягнення.
Конкурс триватиме до 10 серпня 2010 року. Взяти участь можуть громадяни України віком 16-35 років, незалежно від досвіду роботи зі створення відео/мультимедіа робіт. Для участі в конкурсі учаснику необхідно обрати одну з Цілей розвитку тисячоліття ООН для України й створити відео- чи мультимедіа ролик довжиною 1 хвилина 20 секунд, висловивши в ньому свою думку з приводу того, що потрібно зробити для досягнення обраної мети до 2015, та завантажити роботу на сайті www.korrespondent.net, в розділі Я-Корреспондент.
Приймаються відео-, мультимедіа роботи, створені за допомогою відеокамери, фотоапарату чи мобільного телефону в різних технічних і творчих стилях. В тому числі, документальна, художня і жива зйомка, анімації, мультимедійні презентації, збережені у форматі відео (наприклад, презентації у PowerPoint). Таких робіт може бути до 10.
Детальнішу інформацію про конкурс читайте в прес-релізі в додатку, та дивіться на сторінці конкурсу: http://reporter.korrespondent.net/contest, сайті Представництва ООН в Україні www.un.org.ua, та сайті проекту MTV Україна «Cool Ukraine» http://mtv.ua/coolua/.

понедельник, 14 июня 2010 г.

Міжнародний конкурс "Боже, який нам подарував таку красиву землю"

IV MIĘDZYNARODOWY KONKURS ARTYSTYCZNY
IM. TERESY OCIESZKO
pt. "Boże, który nam dałeś ziemię jakże piękną" pod honorowym protektoratem
Księdza Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia,Księdza Seniora Arcybiskupa Henryka Muszyńskiego Prymasa Polski,Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka,Prezydenta Miasta Sopotu Jacka Karnowskiego.
Patronatem medialnym obejmuje to wydarzenie Telewizja Polska Gdańsk
organizowany przez FUNDACJĘ ROZWOJU SZTUKI SAKRALNEJ DZIECI I MŁODZIEŻY
„DEI GRATIA” W GDYNI PRZY WSPÓŁPRACY KATOLICKIEGO STOWARZYSZENIA „CIVITAS CHRISTIANA" W GDAŃSKU ORAZ ZESPÓŁU SZKÓŁ PLASTYCZNYCH W GDYNI ORŁOWIE
Ustalenia ogólne :
1. Celem konkursu jest zamanifestowanie zachwytu i wyrażenie wdzięczności Bogu za piękno ziemi. Rozbudzenie świadomości nieskończenie rozrzutnego daru piękna, z którym każdy z nas może obcować na co dzień jest najlepszą gwarancja poszanowania środowiska naturalnego i dzieł ludzkiej kultury.
W tym aspekcie konkurs ma duże znaczenie edukacyjne. Nic tak głęboko nie utrwala przekonań, jak samodzielne poszukiwanie wyrazu artystycznego zaobserwowanego piękna. Budząc poczucie estetyki udział w konkursie przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w kulturze.
2. Konkurs jest organizowany w dwóch dziedzinach:
a. Konkurs plastyczny - fotografii, rysunku i malarstwa
b. Recytacji poezji Teresy Ocieszko
Do udziału w konkursie zapraszamy dwie grupy wiekowe –
Do lat 18
Do lat 26
Regulamin konkursu plastycznego fotografii, rysunku
i malarstwa:
1. Tematyka prac powinna być związana z ukazaniem piękna ziemi i otaczającego nas świata. Młodzież wykonując prace konkursowe powinna zaprezentować swój talent plastyczny, zmysł obserwacyjny, samodzielność myślenia i znajomość techniki, której wybór pozostawiamy uczestnikom.2. Forma prac i ich wielkość dowolna
3. Prosimy nie oprawiać prac w passe - partout.
4. Prace powinny być wykonane samodzielnie przez indywidualnych uczestników.
5. Każda praca powinna posiadać na odwrotnej stronie czytelną informację według wzoru:
a. Imię i nazwisko, wiek uczestnika oraz jego dokładny adres zamieszkania z numerem telefonu
b. Imię i nazwisko nauczyciela
c. Adres i telefon placówki dydaktycznej
d. E –mail
6. Prace prosimy nadsyłać listownie w sztywnym opakowaniu lub przywozić na adres:
FUNDACJA ROZWOJU SZTUKI SAKRALNEJ DZIECI I MŁODZIEŻRY
„DEI GRATIA”
UL. ŚWIATOWIDA 48A
81- 543 GDYNIA
z dopiskiem KONKURS ARTYSTYCZNY

среда, 2 июня 2010 г.

У суботу - МГО "Вектор" - 5 рочків!!!

Нашій дружній молодіжній громадській організації "Вектор" - п"ять років. Це чудова нагода приєднатись до усіх привітань і для нашої організації, що ми і зробимо у суботу , 5 червня, під час рок-вечірки за участю гуртів "Визволитель" та "Клан".
Щастя Вам та молодості у душі, нових ідей, нових проектів, творчих злетів, мінімальних падінь( це для контрасту,щоб щастя краще розумілось))),ну і смачного тортика!!!

Замість тисячу слів- одна любов....

Офіційна інформація. Це свято вважається одним з найстаріших міжнародних свят. Вперше його відзначили в 1950 році. В Україні День захисту дітей святкується з 1998 року .Це не тільки галасливі і веселі святкування дітвори, але й нагадування суспільству про необхідність дотримання і пошани прав дитини, як необхідної умови для формування гуманного і благополучного суспільства.
Нагадаємо, рішення про проведення Дня захисту дітей було ухвалене Міжнародною демократичною федерацією жінок на спеціальній сесії в листопаді 1949 року. ООН підтримала цю ініціативу і оголосила захист прав, життя і здоров"я дітей одним з найважливіших напрямів своєї діяльності
НАГАДУЄМО ДОРОСЛИМ - ДІТИ НАШЕ МАЙБУТНЄ ,і якими вони виростуть залежить тільки від нас з Вами. Тому замість голослівних промов та привітань робіть прості та реальні справи на підтримку дитячих захоплень,талантів, оздоровленння, дозвілля, опіки та ін.

среда, 19 мая 2010 г.

До уваги громадських організацій міста!

Антикризова гуманітарна програма Інституту Відкритого Суспільства (Нью-Йорк-Будапешт) та Міжнародного фонду «Відродження» спільно з Міністерством освіти та науки України оголошують конкурс «Підтримка дошкільних навчальних закладів та заохочення громадських організацій/благодійних фондів до створення дошкільних навчальних закладів сімейного типу». деталі на сайт МФ "Відродження"

До уваги театралів!

Запрошуємо Вас стати глядачами IX Міжнародного театрального фестивалю особливих театрів на тему "Стихії",
який відбудеться 21 та 22 травня у Театрі Юного Глядача, вул. Гнатюка, 11
Цього року учасниками фестивалю є 14 театральних колективів з України, Литви, Польщі та Білорусії. Фестиваль відбувається в рамках "Тижня творчості людей з особливими потребами у Львові" та за підтримки Львівської Міської Ради.
Вистави орієнтовані на глядача різного віку, тому запрошуємо Вас, Ваших дітей, друзів, колег та знайомих!
Якщо у вас є вільна хвилинка часу, розішліть цю інформацію до ваших колег!
У програмі фестивалю:
21 травня
11.00 - 12.00 - костюмований парад містом учасників та гостей фестивалю
(ви можете доєднуватись до параду - всі бажаючі повинні прийти на 10.30 до фігури Матері Божої у костюмі на тему "Стихії")
14.00 - урочисте відкриття фестивалю
14.30-17.00 - перегляд вистав
22 травня
10.00 - 17.00 - перегляд вистав
17.00 - закритя фестивалю
Вхід на фестиваль за благодійними квитками, які будуть доступні на інформаційному столі фестивалю!
Детальна програма фестивалю у додатку!
http://stezhyna.blogspot.com/

пятница, 30 апреля 2010 г.

Волонтерський проект в колишньому концентраційному таборі Равенсбрюк (Німеччина)

Колишній концентраційний табір Равенсбрюк було створено у 1939 р. неподалік від містечка Фюрстенберг. До звільнення в квітні 1945 р., більш 130.000 жінок та дітей, 20.000 чоловіків були ув’язнені в цьому „Захисному таборі для молоді”. В’язні походили з більш ніж 40 країн. Життя ув’язнених характеризувалося голодом, поганими гігієнічними умовами та знущаннями. Тисячі полонених померли. Сьогодні в Равенсбрюці розташовано меморіальний музей, який зберігає пам’ятки, займається дослідженнями, та створює атмосферу для активного вивченні історії та особистого зіткнення з цією історією. Кожного року на території музею проводяться міжнародні волонтерські табори, спільно з Service Civil International.
Влітку 2010 року (15.08-29.08) планується провести українсько-польсько-німецький волонтерський табір на території музею та меморіалу. Волонтери допомагатимуть з перекладом матеріалів музею, індексуванням та архівуванням документів. Також для учасників буде організовано семінар на тему історії Равенсбрюка, зокрема про в’язнів та охоронців-жінок з підрозділів SS, про збереження пам’яті та освітню роботу.
Реєстрація та форма заявки - www.workcamps.info. Код проекту - DE-SCI 1.33, назва -FUERSTENBERG / RAVENSBRUECK (north of Berlin)
Додаткова інформація:
МВО „СВІТ-Україна” (українська група Service Civil International)
outgoing@svit-ukraine.org
http://vkontakte.ru/club6097205
www.svit-ukraine.org

четверг, 29 апреля 2010 г.

Нова цікава програма для активних "Голос для мешканців!"

Головною метою проекту є підвищення рівня громадської партиципації через підтримку українських ОГС, що працюють у сфері місцевого самоврядування та розвитку місцевих громад. В рамках проекту разом з українськими ОГС плануємо зміцнювати співпрацю між органами місцевого самоврядування та мешканцями у вибраних районах України, об’єднуючи мешканців навколо найбільш актуальних проблем, організовуючи дебати, під час яких представники органів місцевого самоврядування та громади представлять шляхи вирішення цих проблем.
Проект передбачає:
3-денний тренінг в Україні, під час якого учасники отримають знання щодо громадських консультацій та аналізу місцевого середовища, організації і проведення дебатів, залучення місцевих громад (Львівська область, 21-23 червня);
10-денний навчальний візит для ознайомлення з кращими практиками залучення мешканців до процесу прийняття рішень на місцевому рівні (Польща, 17-25 липня);
діяльність учасників проекту у своїх місцевостях при підтримці організаторів проекту: аналіз місцевого середовища і громадські консультації, організація і проведення дебатів за участю якнайбільшої кількості представників мешканців району, громадських організацій і місцевої влади. Зацікавлені гості зможуть взяти участь у семінарі з громадських консультацій та представлення досвіду польської програми «Маєш голос – маєш вибір» www.maszglos.pl (Україна, серпень – листопад).
За результатами проекту буде видано збірник матеріалів.
До участі у проекті будуть запрошені 15 осіб, які:
§ є представниками українських громадських організацій чи неформальних груп, що займаються розвитком місцевого самоврядування та громад на рівні районів чи районних центрів;
§ відповідати критеріям відбору учасників, зазначеним нижче;
§ бути повнолітніми,
§ мати дійсний закордонний паспорт (без продовженого терміну дії, дійсний щонайменше до 20 листопада 2010 р., з мінімум двома повністю вільними сторінками);
§ бути готовими до участі у всіх компонентах проекту..
Критерії відбору учасників:
активність учасника у своєму середовищі;
якість заповнення анкети (логічність і структурованість думок, вичерпність відповідей на запитання);
рівний доступ до проекту жінок і чоловіків;
діяльність учасника в рамках проекту вплине на покращення співпраці влади і мешканців.
Результати конкурсного відбору 25 травня 2010 року будуть розміщені на Інтернет-сторінці www.dialog.lviv.ua
Організатори покривають кошти:
тренінг в Україні: проживання, харчування, роз даткові матеріали, витрати на проїзд з місця проживання учасника до місця проведення тренінгу та у зворотному напрямку,
навчальний візит до Польщі: проживання, харчування, переїзди по території Польщі, витрати на проїзд з місця проживання учасника до місця проведення заходів та у зворотному напрямку, вартість страхового полісу. Також організатори надають підтримку у відкритті візи для участі у візиті.
Зацікавлені особи для участі у конкурсному відборі повинні зареєструватися в Інтернеті, натиснувши на це посилання www.dialog.lviv.ua/anketa/golos.html та заповнивши аплікаційну форму українською чи російською мовою. Реєстрація триватиме до 15 травня до 23 год.
Для успішної реєстрації до заповненої в Інтернеті в режимі он-лайн реєстраційної форми слід приєднати:
скановане зображення першої сторінки закордонного паспорта у форматі *.jpeg чи *.tiff розміром не більше 300 Kb),
максимально 2 файли з матеріалами, що ілюструють діяльність учасника/організації (рекомендаційні листи, матеріали зі ЗМІ, грамоти/дипломи тощо) розміром не більше 300 Kb кожен файл.
(Лист підтримки проекту від місцевої влади є бажаним, але не вирішальним)

УВАГА! Файли більшого розміру автоматично не будуть приєднані програмою для реєстрації. Назва файлів зі сканованим зображенням паспорта та іншими додатками повинна відповідати прізвищу апліката, наприклад: Petrenko1.doc чи Petrenko1.jpeg.
Координатор проекту
від ГО „Європейський діалог”:
Олена Шинаровська, uslop@dialog.lviv.ua
тел. 032 – 235 87 11, 297 18 57

суббота, 27 марта 2010 г.

Краса ,талант, добро - завжди поруч"

Під таким девізом будуть проходити благочинні заходи з 29 березня по 25 травня, приурочені Великодню та Дню захисту дітей. У понеділок дівчата-конкурсанти з представниками центру творчості та громадської організації "Наші візії" відвідають Лівчицьку школу-інтернат з "шефським" візитом, Для дітей вже приготовлено цікаві ігри та солодощі. Святкування продовжаться міським конкурсом "Міс Жидачева 2010", 25 квітня, вісім дівчат покажуть свої вміння та талант, підтримувати хороший настрій глядачів у залі будуть гурти "Вушка" та "Мері" зі Львова та багато інших цікавих людей. Усі деталі можна дізнатись у центрі творчості для дітей та молоді, а також долучитись волонтерською працею та благочинними внесками до усіх заходів програми.

воскресенье, 21 марта 2010 г.

"Територія змін"


Коаліція громадських організацій міста Жидачева розпочинає проект "Територія змін", спрямованих на моніторинг та громадську експертизу діяльності та рішень місцевої влади. Основні питання, на які ми хочемо дати відповідь нашій місцевій громаді, будуть обубліковані у Звіті за результатами проекту.

Жан-Жак Руссо сказав: «Батьківщина не може існувати без свободи, свобода без доброчесності, доброчесність без громадян. У вас буде все, якщо ви виховаєте громадян, без цього у вас всі, починаючи з правителів держави, будуть лише жалюгідними рабами».
Ми за те,щоб громада нашого міста мала доступ до важливої для неї інформації, ми за те, щоб простих громадян нашого міста не годували "ілюзією відкритості влади", ми за те, щоб усі громадські організації міста мали рівний доступ до розподілу бюджетних субвенцій шляхом оголошеного чесного конкурсу, ми за багато корисних і важливих речей.
Давайте об"єднаємось заради реформ у нашому місті!

суббота, 13 марта 2010 г.

До уваги євроклубів Львівщини!

1 травня у Львові відбудеться V Форум шкільних європейських клубів у рамках Міжнародного форуму «Освіта 2020».
У Форумі братимуть участь 29 Шкільних європейських клубів Львівської області (опікун та 4 учні).
У програмі Форуму:
Урочисте відкриття V Форуму Шкільних європейських клубів у Палаці мистецтв
Парад Шкільних європейських клубів у центрі м. Львова
Творче представлення країни-члена ЄС
Гра «Євроквест»
Харчування учасників
Для участі у Форумі ШЄК необхідно до 19 березня 2010 року надіслати заповнену анкету (додається) завідувачу кабінету євроінтеграційних аспектів освіти ЛОІППО Гарцулі Олені Євгенівні ohartsula@ukr.net .
Анкети, надіслані пізніше зазначеної дати не прийматимуться.
Охочі приєднуйтесь!!

суббота, 20 февраля 2010 г.

Тур Unistudy містами України – освітні семінари про навчання за кордоном - триватиме 15-28 березня 2010 року і охопить міста: Харків, Донецьк, Дніпропетровськ, Одеса, Івано-Франківськ, Львів.
Семінар складатиметься з двох частин: Під час першої Ви дізнаєтесь:
- Якими бувають міжнародні стипендійні програми
- Які програми відкриті саме для української молоді
- Які стипендії надають різні країни
- На що звертати увагу під час пошуку програми
- Які тести необхідні для навчання за кордоном
- Де можна знайти інформацію про різні програми
Друга частина присвячена аплікаційним документам:
- Які документи необхідно подавати для участі в міжнародних освітніх програмах
- На що звернути увагу при підготовці пакету документів
- Як написати успішний мотиваційний лист чи есе
- Нюанси підготовки інших документів: транскрипту, рекомендаційних листів, CV тощо.
Семінари будуть цікаві:
- Студентам на будь-якому етапі навчання
- Нещодавним випускникам внз, що хочуть продовжити навчання за кордном
- Молодим спеціалістам, що бажають здобути закордонний досвід
- Молодим дослідникам, що бажають вдосконалити себе на міжнародному рівні
Дати:
15-19 березня – Харків, Донецьк, Дніпропетровськ
22-26 березня – Одеса, Івано-Франківськ, Львів
Місця проведення: Місце та час семінарів (це буде друга половина дня, на базі університетів) по містах буде повідомлено згодом.
Умови участі: семінари відкриті для всіх охочих, вхід безкоштовний, однак необхідна попередня реєстрація .
Слідкуйте за оновленням інформації про семінари на сайті www.unistudy.org.ua

суббота, 30 января 2010 г.

Зустріч громадських організацій у районній раді

Молодіжна політика, екологія, соціальні проблеми - основні напрямки роботи громадських організацій району на 2010 рік.
Обговорення цих та інших питань відбувалось на засіданні Громадської ради при районній раді 26 січня, у якому взяли участь керівники та представники громадських організацій району, зокрема: С. Толох («Суспільна служби України»), Я. Турченяк («Еко-довкілля»), О. Баранкевич («Наші візії»), О. Коцовський («Моє місто»), І. Лозинська (Союз українок), О. Безкоровайна (Жидачівська РО Союзу українок), М. Турченяк («Просвіта», асоціація творчої інтелігенції «Світ культури»), Г. Козяр (організація істориків «Дзвін»), С. Ревуцький («Фонд Виговського»), В. Коцовський («Асоціація підприємців»), І. Процан (МГО «Районний центр суспільної служби молоді»), Г. Дидина (Братство ОУН-УПА), представник Жидачівської РО «Асоціація інвалідів», В. Ревер (Жидачівський РО «За Україну! За Ющенка!») за участю голови районної ради Р. Баліцкого та заступників голови районної ради П. Дубика та М. Марківа.
Представники громадських організацій обговорили перелік питань та програм, які будуть внесені до плану роботи районної ради на поточний рік. І як, запевнив голова районної ради, жодна з програм не буде затверджена без погодження з громадськими організаціями району.
Учасники зустрічі зазначили, що потрібно зосередитись на вирішенні тих питань, які турбують сьогодні жителів району та сприяють розвитку регіону, а не втілювати програми, нав’язані чи «спущені з верху».
Представники громадських організацій накреслили коло першочергових завдань. Йшлося, зокрема, про молодіжну політику, а це цілий спектр проблем: від популяризації здорового способу життя до виховання молоді у національно-патріотичному дусі (розвиток пластунського руху в районі, проведення святкування 100-річчя М. Лебедя, відкриття центру патріотичного виховання). Практично не приділяється належна увага соціально незахищеним верствам населення. Йде мова про людей похилого віку, які пережили лихоліття війн, репресій. Тим паче, що про гідне вшанування учасників українського визвольного руху йдеться в Указі Президента України №946 «Про додаткові заходи щодо визнання українського визвольного руху XX ст.». Говорили й про допомогу в соціалізації дітей із вадами здоров’я.
Під час зустрічі говорили й про збереження та примноження історичної спадщини району, зокрема формування електронної бібліотеки чи створення сайту, де б розміщувались всі відомості з історії населених пунктів району, краєзнавчі дослідження, перелік та опис пам’яток архітектури, визначні події Жидачівщини та інше.
У світі живих не забувати й про міста мертвих. Проблеми благоустрою, впорядкування цвинтарів також обговорювались представниками громадських організацій. Сьогодні на території багатьох місцевих рад кладовища у жалюгідному стані, занедбані. А це ціла історія нашого краю, адже кладовища - місця останнього спочинку багатьох людей, які свого часу, доклались до розвитку нашого краю: це священики, педагоги, лікарі, громадські діячі.
Цього року продовжуватиметься також ініційований районною радою екологічний конкурс та триватиме програма боротьби з поширенням інфекційних хвороб (туберкульозу, СНІДу) в районі.

Щоб ці наміри не залишились лише на словах та паперах, кожна з громадських організацій має займатись конкретно обраними питаннями – такого висновку дійшли учасники зустрічі.
Про те, як просувається справа із збором коштів на виготовлення стели, що відтворюватиме фрагмент перемоги військ І. Виговського під Конотопом, розповів представник Фонду Виговського С. Ревуцький. Він, зокрема, повідомив, що в районі вдалося зібрати більш як 13 тис грн, 20 тис грн виділено районною радою. Стела вже відлита в бетоні. Залишилось закупити дорогий матеріал – мідь та приступати до останнього найскладнішого етапу виготовлення – виколотки. Звичайно, на це потрібні кошти. Та автори пам’ятного знака й ініціатори його встановлення не втрачають надії, що кошти вдасться зібрати й у квітні (до 300-ліття з дня прийняття Конституції П. Орлика) стела таки буде встановлена на фасад музею І. Виговського в с. Руді.
частково за матеріалами часопису "Новий час"

Оксана ФРАНКІВ.

пятница, 29 января 2010 г.

Триває обговорення!

У даний час триває обговорення роботи нашої організації на 2010 рік. Є ідеї для кількох проктів для дітей вразливих категорій. Хотілось,щоб вони були підтримані донорами. Так що ми працюємо і знаходимось у постійному пошуку!

четверг, 21 января 2010 г.

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини

18 січня відбулася підсумкова робоча зустріч ініціативної групи з підготовки Альтернативного звіту про реалізацію Україною Конвенції ООН з прав дитини.

На порядку денному обговорення було подання альтернативного звіту з прав дитини в Україні, автором звіту виступила Коаліція громадських організацій з захисту прав дітей. Учасники засідання обговорили ідеї продовження роботи, ініціативи членів групи та можливості щодо їхньої реалізації спільними зусиллями, бачення презентації висновків звіту перед Комітетом ООН з прав дитини.

Зусиллями українських громадських організацій, Комітет ООН з прав дитини отримав текст альтернативного звіту, який є відповіддю на Національну доповідь про реалізацію Україною положень Конвенції ООН з прав дитини, підготовлену урядом країни і представлену кілька місяців тому. Англійський переклад і редагування доповіді було здійснено ПБО «Кожній дитині» в Україні.

Очікується, що слухання по звіту пройдуть влітку поточного року в м. Женева (Швейцарія). Для популяризації висновків Альтернативного звіту серед широкої громадськості функціонує вебсайт «Громадський моніторинг виконання Конвенції ООН про права дитини», на якому міститься інформація про державні та альтернативні доповіді щодо становища дітей в Україні.

З повним текстом Альтернативного звіту про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини 2002-2008 можна ознайомитися нижче:
http://www.everychild.org.ua/
за матеріалами порталу "Гурт"

вторник, 5 января 2010 г.

Вітаємо усіх друзів та "третій сектор" України!

Різдвяна нічка особлива: Христос родився на землі,
Хай буде свято це щасливим
Хай сяє зіронька в імлі!
І лине променем сріблястим - на щастя, на долю у ваш дім!